Offering you a complete choice of products which include stainless steel vibro sifter machine, 500 kg stainless steel vibro sifter machine and vibrator screening machine.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 kg |
| Motor Power | 2 HP |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 1440 RPM |
| Manufactured By | Bhagwati Fabrication |
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg |
| Transmission Structure | Electromagnetic Shaker Screen |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Motor Power | 1 HP |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Speed | 1440 RPM |
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Iron |
| Automation Grade | Automatic |
| Size | As Per Requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Harilal R. Patel (CEO)
Bhagwati Fabrication
36, Krishnadham Shopping Center, Old Water, Narol
Ahmedabad - 382405, Gujarat, India