Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer ready mix mortar plant, dry mix plaster plant, dry motor mixing plant, dry mix mortar plant, mild steel dry mortor mixing plant and tile adhesive mixing plant.
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 10 Ton Per Hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 12.5 Hp |
| Driven Type | Electric |
| Voltage V | 440 V |
| Color | Green |
| Height | 11 Feet |
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 20 Ton Per Hour |
| Weight | 500 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 12.5 Kw |
| Driven Type | Electric |
| Voltage V | 380 V |
| Height | 9 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 1 Ton per Hour |
| Usage/Application | Construction |
| Voltage V | 350 V |
| Color | Green |
| Height | 12 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 50 Ton per Hour |
| Weight | 350 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage V | 450 V |
| Plant height | 12 Feet |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1200000 / Piece Get Latest Price
| Material | Autoclaved Aerated Concrete |
| Usage/Application | Wall Construction |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Net Weight | 6000kg |
| Manufactured By | Bhagwati Fabrication |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Capacity | 1 Ton/Hour |
| Usage/Application | Construction Chemical |
| Voltage V | 410 V |
| Power Consumption | 2.8 kW |
| Phase | 3 Phase |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 470000 / Piece Get Latest Price
₹ 700000 / Piece Get Latest Price
Harilal R. Patel (CEO)
Bhagwati Fabrication
36, Krishnadham Shopping Center, Old Water, Narol
Ahmedabad - 382405, Gujarat, India